Tedavi sonrasında Türkiye’de seyahati organizasyonu yapmak istersem; sizden destek alabilir miyim?

Clinic Away ekibinden seyahat, konaklama, transfer, uçak, kutlama organizasyonlarınız için destek alabilirsiniz.

Tedavi sonrasında hizmet aldığım doktorumla görüşebilecek miyim?

Yüzde yüz müşteri memnuniyetini hedefleyen Clinic Away’de tedavi öncesi ve tedavi sırası prosedürleri olduğu gibi tedavi sonrası da prosedürlerle netleştirilmiştir. Hastalarımız tedavi sonrasında önceden belirlenmiş olan sıklıkta doktorları ve Clinic Away yetkilileriyle online toplantı gerçekleştirir.

Clinic Away hizmet bütçesi içerisinde konaklama, uçak ve transfer ücretleri var mı?

Clinic Away hizmet paketi içerisinde hastaya ait konaklama, uçak ve transfer ücretleri yer alır.

Tedavi maliyetleri hakkında bilgi alabilir miyim?

Avrupa ve ABD ülkeleriyle karşılaştırıldığında Türkiye’deki sağlık hizmeti maliyetleri yüzde 70 ya da 80 oranında daha düşüktür. Bu sayede sağlık turizminden yararlanan bireyler daha iyi sağlık hizmeti alırken maliyetlerini de büyük oranda düşürürler. Hasta tedavisi sonrasında kutlama yemeği, kültür turları da organize edilebilir. Tüm bunlar hastanın ve hasta yakınlarının isteği üzerine organize edilecek olup; sağlık hizmet paket maliyetleri de ekstra taleplere göre hesaplanacaktır. Ek olarak tüm taleplerin öncesinde hesaplanması hastalar için daha ekonomik olacağı gibi tedavi sırasında da hastaların tüm talepleri hızlıca karşılanacaktır.

Clinic Away’e başvurduktan sonraki süreci anlatır mısınız?

Clinic Away başvuru sonrasında sağlık turizmi ve işleyişi konusunda deneyimli ve iyi derecede İngilizce bilen yetkilimizle online bir toplantı gerçekleştireceksiniz. Online toplantıda aklınıza gelen tüm soruları Clinic Away yetkilisine sorabilirsiniz. Clinic Away başvuru ve ön işlemler sonrasında Türkiye’ye gelişinizle ilgili tüm süreçler tamamlanır. Türkiye’ye gelişinizin ardından Clinic Away danışanınız tarafından havalimanında karşılanırsınız. Havalimanı karşılamasından, hastaneye yatış işlemleriniz, tedavinizi ve sonrasındaki süreç Clinic Away yetkilisi tarafından organize edilir. Clinic Away yetkilisi sağlık hizmeti kalitesinden ve konforunuzdan emin olmak için tedavi süresince sizi sık sık ziyaret eder. Ek olarak talep ettiğiniz takdirde yanınıza mükemmel derecede İngilizce bilen bir sağlık görevlisi 7/24 olacak biçimde tahsis edilecektir.

Türkiye’de tedavi görebilmem için tamamlamam gereken prosedürler nelerdir?

Türkiye’de sağlık hizmeti alabilmeniz için gerekli olan tüm prosedürler Clinic Away yetkilileri tarafından paylaşılacaktır. Ayrıca vize işlemlerinden, uçak bileti alımlarına, konaklamaya kadar tüm süreçleri Clinic Away yetkilileriyle görüşebilirsiniz.

Türkiye’ye gelirken yanıma almam gerekenler nelerdir?

Sağlık hizmeti almak için Türkiye’ye gelirken sağlık sorununuzla ilgili ihtiyaç duyulabilecek tüm belgelerin yanınızda olması oldukça önemlidir. Bu sayede doktorumuz sağlık geçmişinize ait tüm detaylara hâkim olacaktır.

Tedavi süreci sonrasında ne kadar zaman daha Türkiye’de kalmalıyım?

Tedavi sürecinizin ne kadar olacağı almak istediğiniz sağlık hizmetine göre değişkenlik gösterecektir. Clinic Away başvurunuzu gerçekleştirdikten sonra Clinic Away yetkilisi tahmini tedavi süresiyle ilgili detaylı bilgi verecektir. Ek olarak tedavi sürecinin hastanın iyileşme süreciyle doğru orantılı olduğu da unutulmamalıdır.

Türkiye’ye gelmeden önce hem doktorumla hem de sizden yetkili biriyle görüşebilir miyim?

Almak istediğiniz sağlık hizmeti konusunda doğru yönlendirme yapılabilmesi için Clinic Away yetkilisi ön görüşme yapar. Ön görüşme sonrasında önerilen doktorun seçilmesinin ardından doktor ve Clinic Away yetkilisiyle online bir toplantı gerçekleştirebilirsiniz.

Clinic Away doktorlarından istediğimi seçebilir miyim?

Sağlık turizmi konusunda uzman ve bilgili olan Clinic Away ekibi tarafından ihtiyacınız olan sağlık hizmetine göre doktor önerisi yapılır.  Doktor önerisiyle birlikte hasta onayı sonrasında hizmet alınacak doktor seçilir.

Clinic Away hizmet kalemleri neler?

Clinic Away yedi ana kategoride sağlık hizmeti almak isteyenlere dört dörtlük hizmet sunar. Bu kategoriler içerisinde obezite cerrahi, estetik cerrahi, göz cerrahi, ağız & diş, üroloji, kadın hastalıkları & doğum ve kulak, burun boğaz yer almaktadır.

Neden Clinic Away’den hizmet almalıyım?

Sağlık turizmi alanında uzman ve deneyimli kadrosuyla Clinic Away dört dörtlük hizmet sunar. Alanında uzman olan doktorlardan hizmet alırken, konforunuzu düşünmenize gerek kalmaz. Çünkü Clinic Away sunmuş olduğu güleryüzlü, kaliteli ve hızlı hizmetiyle dört dörtlük bir sağlık deneyimi yaşatır. Hizmet aldığımız tüm doktorların hizmet kalitesi güvence altına alınmış olup; prosedürlerimiz şeffaftır.

Türkiye’de tedavi olmanın avantajları nelerdir?

Türkiye’de tedavi olmanın avantajları;

  • Sağlık hizmet kalitesi ve konforunun yüksek olması
  • Sağlık kadrosunun bilgisi ve deneyimi
  • Diğer ülkelerle karşılaştırıldığında Türkiye’deki sağlık hizmet maliyetlerinin düşüklüğü
  • Türkiye’nin doğal ve tarihi güzelliklerinin fazlalığı
  • Türkiye’nin konumu
Hastane ve kliniklerin tedavi standartları hakkında bilgi alabilir miyim?

Dünyada sağlık hizmet kalitesi denildiğinde Türkiye ilk sıralarda yer alan ülkelerden biridir. Global sağlık hizmetinde altın standart anlamına gelen JCI akredite sertifikası alan hastane sayısı oranında Türkiye bir adım öne çıkmaktadır. Ek olarak Clinic Away, Türkiye Cumhuriyeti Devleti Sağlık Bakanlığı onayı olan akredite bir kuruluştur.  Bunun anlamıysa hastalara sunulan teşhis ve tedavi hizmetlerinin tıbbı literatürde tanımlanmış en yeni ve en ileri uygulamaları içerdiği gibi tüm uygulamaların uygulayıcı dışında “yetkin” uzmanlarca denetlenmesidir.

Tedavi süresince dil sorunu yaşar mıyım?

İngilizceyi iyi derecede bilen güçlü kadromuzla hastalarımızın dil sıkıntısı yaşamaması için tüm süreçleri yakından takip ediyoruz. Ayrıca hastalarımızın talep etmesi üzerine Almanca, Arapça, İspanyolca ya da başka bir dilde tercümanlık hizmeti sağlanmaktadır.

Sağlık turizmi nedir?

Bireylerin sağlığına kavuşmak için yaşadıkları ülkeden başka bir ülkeye gitmesine sağlık turizmi denir. Tedavi amacıyla başka bir ülkeye giden bireylere verilen isimse sağlık turistidir.